Instytucja szkoleniowa
Instytucja szkoleniowa przy stowarzyszeniu działa od 2009 roku.
Jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowej prowadzonej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie pod numerem ewidencyjnym: 2.06/00078/2009.
Zgodnie z ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy głównym celem działania instytucji rynku pracy jest pełne i produktywne zatrudnienie, ale działanie w celu rozwoju zasobów ludzkich, osiągnięcia wysokiej jakości pracy, wzmacniania integracji i solidarności społecznej oraz zwiększenia mobilności na rynku pracy.
Zakres prowadzonych szkoleń:
- komputerowe,
- językowe,
- warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych,
- warsztaty rękodzielnicze,
- szkolenia zawodowe,
- zajęcia grupowe i indywidualne w zakresie doradztwa zawodowego,
- warsztaty komunikacji werbalnej i niewerbalnej,
- komunikacja w zespole,
- integracja i aktywizacja społeczna,
- warsztaty korekcyjno-edukacyjne dla ofiar i sprawców przemocy domowej,
- tworzenie partnerstwa na rzecz rozwoju lokalnego,
- przeciwdziałanie skutkom wykluczenia społecznego,
- przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
W okresie marzec-grudzień 2019 na zlecenie Impact Project Sp. z o.o. w związku z realizacją projektu partnerskiego z Fundacją Możesz Więcej na terenie województwa lubelskiego, projekt pt. „Skuteczni w działaniu! Projekt aktywizacji zawodowej osób z subregionu lubelskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa: 9. Rynek pracy, Działanie: 9.1 Aktywizacja zawodowa
W okresie luty 2019 – maj 2019 ramach projektu : „Akademia równych szans” Nr RPLU.11.01.00-06-0015/17z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa: 11 Włączenie społeczne Działanie: 11.1 Aktywne włączenie szkolenie Pracownik gospodarczy dla 1 grupy i Pracownik biurowy dla 1 grupy i Księgowość dla 1 grupy .
W ramach projektu Uwierz w siebie i zmień swoje życie przeprowadzenie dwóch szkoleń ,,Pracownik biurowy” dwie grupy 12 osobowe po 60 godzin dla grupy.
Łączna liczba godzin do zrealizowania wynosi 288 godzin lekcyjnych. Średnia liczba uczestników w grupie wynosi 12 osób. Wspólny kod (CPV) – Kod 80500000-9 usługi szkoleniowe
Na zlecenie JPT Group Janusz Przybył z „Lubelski Obszar Wysokich Kwalifikacji”, realizowanym na terenie województwa lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10. Adaptacyjność przedsiębiorstw i pracowników do zmian, działanie: 10.2 Programy typu outplacement „Wysokie Kwalifikacje= Sukces Zawodowy Doradztwo zawodowe indywidualne. Poradnictwo psychologiczne: Szkolenie 120 godzin prowadzące do podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych zakończone uzyskaniem dokumentu potwierdzającego kompetencje dobrane zgodnie z Indywidualnym Planem Działania.
Szkolenia zawodowe Pracownik gospodarczy z elementami segregacji i zagospodarowywania odpadów zgodne ze zidentyfikowanymi potrzebami pracodawców z województwa lubelskiego, działających w sektorze z odnawialnymi źródłami energii, budownictwem/gospodarką odpadami np. instalator pomp ciepła ,zielony PR, sortowacz odpadów. Szkolenia językowe: język angielski: 1 gr x 12 osób : 60 godzin/gr: 4 godziny x 15 spotkań grupowych.
W ramach współpracy z Lubelską Szkołą Biznesu i realizacji projektu: „Biznes po polsku”
Szkolenie: „Zakładanie i prowadzenie działalności”
Dla 30 osób bezrobotnych w wieku aktywizacji zawodowej w celu nabycia wiedzy dotyczącej założenia i prowadzenia działalności.
W okresie 2019-2020 na zlecenie Lubelskiej Szkoły Biznesu Sp z o.o Fundacji Rozwoju KUL w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa 9 Rynek pracy Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości Projekt „Masz pomysł – załóż firmę i Biznes po lubelsku szkolenia z zakresu „Zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz przygotowania biznes planu” w wymiarze 40 godzin dla 8 grup szkoleniowych i 24 godzin zajęć dla dwóch grup szkoleniowych i jednej 32 godziny na terenie województwa lubelskiego.
Zakres tematyczny szkolenia obejmuje następujące tematy:
– podstawy i procedury prawne z zakresu zakładania i funkcjonowania działalności gospodarczej (m.in. rejestracja działalności gospodarczej krok po kroku, podstawowe przepisy prawne),
– analiza rynku i biznesplanu w działalności gospodarczej (m.in. analiza firmy, produktów/usług, charakterystyka inwestycji, plan finansowy)
– prowadzenie księgowości (m.in. ustawa o rachunkowości, ordynacja podatkowa, podatki)
– podstawy marketingu (m.in. analiza segmentów, zarządzanie produkcją, komunikacja, promocja)
– prawo pracy (m.in. dokumentacja kadrowa, czas pracy, urlopy),
– tworzenie innowacyjnych produktów/usług (m.in. metoda Lean Innovation, innowacje produktowe i procesowe)
– prawo podatkowe (m.in. podatek dochodowy, prawo bilansowe)
– przepisy BHP (m.in. obowiązki pracodawcy, zasady bezpieczeństwa, ochrona przeciw pożarowa)
– prawo handlowe (m.in. kodeks spółek handlowych, spółki osobowe )
– wdrażanie i obsługa programów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (m.in. programy służące do: wystawiania faktur, prowadzenia księgowości, rozliczania z ZUS i US).
W ramach współpracy z Lubelską Szkołą Biznesu i realizacji projektu: „Włączamy Lubelskie”
Szkolenie: „Pracownik gospodarczy”
Nabycie wiedzy przez 9 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej w tym osoby z niepełnosprawnością do pracy na stanowisku pracownika gospodarczego.
Szkolenie: „Pracownik biurowy”
Nabycie wiedzy przez 9 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej w tym osoby z niepełnosprawnością do pracy na stanowisku pracownika biurowego.
Szkolenie: „Sprzedawca z obsługa kasy fiskalnej”
Nabycie wiedzy przez 10 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej w tym osoby z niepełnosprawnością do pracy na stanowisku sprzedawcy.
W ramach współpracy z Centrum Szkoleń i Innowacji” i realizacją projektu: „Adaptacja do zmian”
Szkolenie: „Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej”
Nabycie wiedzy przez 11 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej w tym osoby z niepełnosprawnością do pracy na stanowisku sprzedawcy.
W ramach współpracy z Zakładem Aktywizacji Zawodowej w Kocku
Szkolenie: „Obsługa pracowników i klientów z niepełnosprawnościami”
Przygotowanie 12 pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej do obsługi pracowników i klientów z niepełnosprawnościami.
W ramach własnych działań Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych realizowało szkolenie
„Asystent/trener pracy osoby niepełnosprawnej”
Przygotowanie 7 osób do pełnienia zadań asystentów/trenerów pracy osób z niepełnosprawnościami. Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie pełnienia funkcji asystenta/trenera pracy osoby z niepełnosprawnościami.
ć Zakładki
W ramach współpracy z firmą Consultor sp. z o.o. i realizacji projektu „Aktywizacja=Praca bez barier”
Szkolenie: „Opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych”
Nabycie wiedzy przez 8 osób niepełnosprawnych w wieku aktywności zawodowej niezbędnej do pracy na stanowisku opiekuna osób starszych lub niepełnosprawnych.
W ramach współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie
Szkolenie: „Asystent/trener pracy osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi”
Przygotowanie 25 osób do pełnienia zadań asystentów/trenerów pracy osób z zaburzeniami psychicznymi. Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie pełnienia funkcji asystenta/trenera pracy osoby z zaburzeniami psychicznymi.
W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubartowie
Szkolenie: „Pierwsza pomoc przedmedyczna”
Przygotowanie 3 osób do umiejętnego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Szkolenie: „Liderzy Klubów Seniora”
Przygotowanie 3 osób do pełnienia funkcji Lidera Klubu Seniora.
W ramach współpracy z Lubelską Szkołą Biznesu i realizacji projektu: „Włączamy Lubelskie”
Szkolenie: „Pracownik gospodarczy”
Nabycie wiedzy przez 9 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej w tym osoby z niepełnosprawnością do pracy na stanowisku pracownika gospodarczego.
Szkolenie: „Pracownik biurowy”
Nabycie wiedzy przez 10 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej w tym osoby z niepełnosprawnością do pracy na stanowisku pracownika biurowego.
Szkolenie: „Pracownik gospodarczy”
Nabycie wiedzy przez 10 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej w tym osoby z niepełnosprawnością do pracy na stanowisku pracownika gospodarczego.
W ramach współpracy z firmą Consultor sp. z o.o. i realizacji projektu „Aktywizacja=Praca bez barier”
Szkolenie: „Magazynier”
Nabycie wiedzy przez 8 osób niepełnosprawnych w wieku aktywności zawodowej, niezbędnej do pracy na stanowisku magazyniera.
25.07.2024r. – 07.09.2024r.
Szkolenie: Pracownik gospodarczy
Projekt „Aktywizacja Twoją Szansą!” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o.
Cel: Przygotowanie 11 osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, zamieszkujące na obszarach Miasta Lubartów objętych rewitalizacją, do pracy na stanowisku pracownika gospodarczego.
23.07.2024r. – 11.09.2024r.
Szkolenie: Pracownik gospodarczy
Projekt „Aktywne Lubelskie!” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie OK Centrum Języków Obcych Sp. z o.o.
Cel: Przygotowanie 10 osób z obszaru województwa lubelskiego pozostających bez zatrudnienia, w tym osoby długotrwale bezrobotne: osoby, w szczególności kobiety, pozostające bez zatrudnienia; osoby, w szczególności kobiety, bierne zawodowo; osoby powracające na rynek, do pracy na stanowisku pracownika gospodarczego.
18.06.2024r. – 09.07.2024r.
Szkolenie: Pomocnik drukarza
Projekt „Czas na działanie” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Lubelskiej Szkoły Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL
Cel: Przygotowanie 11 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących na obszarze województwa lubelskiego do pracy na stanowisku pomocnika drukarza.
17.06.2024r. – 08.07.2024r.
Szkolenie: Ogrodnik
Projekt „Czas na działanie” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Lubelskiej Szkoły Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL
Cel: Przygotowanie 10 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących na obszarze województwa lubelskiego do pracy na stanowisku ogrodnika.
17.06.2024r. – 05.07.2024r.
Szkolenie: Pracownik administracyjno-biurowy
Projekt „Czas na działanie” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Lubelskiej Szkoły Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL
Cel: Przygotowanie 9 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących na obszarze województwa lubelskiego, do pracy jako pracownik administracyjno-biurowy.
08.06.2024r. – 18.06.2024r.
Szkolenie: Wsparcie w ramach podstawowych umiejętności/kompetencji
Projekt „Lubelskie Centrum Edukacji” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o./ Consultor Sp. z o.o.
Cel: Wsparcie 11 osób starszych o niskich kwalifikacjach, w tym osoby z niepełnosprawnościami zamieszkujące na terenie województwa lubelskiego.
29.04.2024r. – 31.05.2024r.
Szkolenie: Pracownik biurowy
Projekt „Czas na działanie” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Lubelskiej Szkoły Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL
Cel: Przygotowanie 12 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących na obszarze województwa lubelskiego, do pracy biurowej
27.04.2024r. – 23.05.2024r.
Szkolenie: Pracownik obsługi sekretariatu
Projekt „Czas na działanie” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Lubelskiej Szkoły Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL
Cel: Nabycie wiedzy przez 12 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących na obszarze województwa lubelskiego w zakresie obsługi sekretariatu.
26.04.2024r. – 28.05.2024r.
Szkolenie: Rejestratorka Medyczna
Projekt „Czas na działanie” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Lubelskiej Szkoły Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL
Cel: Przygotowanie 12 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących na obszarze województwa lubelskiego do pracy jako rejestratorka medyczna.
06.02.2024r. – 18.05.2024r.
Szkolenie: Wsparcie w ramach kompetencji cyfrowych/Wsparcie w ramach podstawowych umiejętności/kompetencji
Projekt ” Lubelskie Centrum Edukacji” – realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” na zlecenie Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o./Consultor Sp. z o.o.
Cel: Wsparcie 11 osób starszych o niskich kwalifikacjach, w tym osoby z niepełnosprawnościami zamieszkujące na terenie województwa lubelskiego.