Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć

plakat projektu prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć

„Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych” ​

 

Kwota dofinansowania: 59 820,00 zł
Umowa Nr DZR.MF.4071.65.PFRON.2024
Okres realizacji: 10.06.2024 r. – 11.12.2024 r.
Biuro projektu: ul. B. Prusa 45, 21-100 Lubartów

Nasze działania kierujemy do 31 osób z niepełnosprawnością (ON) w wieku aktywności zawodowej, w tym minimum 50% (16 ON) z niepełnosprawnością psychiczną – chorujących psychicznie i/lub osób z niepełnosprawnością intelektualną (upośledzonych umysłowo), a także osoby z inną niepełnosprawnością, w tym osoby z uszkodzeniami słuchu, mowy oraz osoby z autyzmem mające problemy z dostosowaniem się do panującej obecnie sytuacji oraz zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu, które przejawiają duże trudności w samodzielnym funkcjonowaniu społecznym, a deklarują motywację do podjęcia aktywności społecznej i zawodowej.


minimum 50% ON z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności.
zamieszkujące (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego – weryfikacja na podstawie oświadczenia) teren woj. lubelskiego – m.in. powiatów: lubartowskiego, łęczyńskiego, lubelskiego i/lub radzyńskiego.

  • Indywidualne wsparcie psychologiczne
  • Grupowe warsztaty TUS trening umiejętności społecznych w tym rodzicielski, rodzinny,
    partnerski.
  • MOC WRAŻEŃ – trzydniowy turnus socjoterapeutyczny w Ziołowy Zakątek z wizytą w Białowieży dla wszystkich uczestników/czek.

Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu aktywizacji społecznej i zawodowej oraz samodzielności życiowej 31 ON poprzez:

  1. zwiększanie ich świadomości w rozpoznawaniu swoich kompetencji
  2. korygowanie niepożądanych zachowań oraz generowanie zmian kreacyjnych, polegających na nauce określonych zachowań, takich jak samoobsługa,
  3. wypracowanie określonych umiejętności społecznych i nabycie doświadczeń korekcyjnych pozwalających na poznanie i wyeksponowanie swoich mocnych stron w kontaktach z grupą i korzystanie ze wsparcia grupy,
  4. kształtowanie poczucia własnej wartości oraz tożsamości, pełnienia określonych ról społecznych,
  5. rozwijanie umiejętności społecznych (asertywności, komunikacji, nawiązywania relacji, radzenia sobie z konfliktem).

Program turnusu 2024

W dniach 02-04.09.2024 w ramach projektu „Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych” odbył się Trzydniowy Turnus Socjoterapeutyczny do Ziołowy Zakątek z wizytą w Białowieży zgodnie z przewidzianym programem: